אבחון פסיכוגריאטרי- מהי מחלת אלצהיימר?

מחלת אלצהיימר היא צורה מתקדמת של דמנציה ניוונית שמחמירה עם זמן ומשפיעה על יכולתו של אדם לבצע פעילויות יומיומיות רגילות באופן מיידי. זה בדרך כלל מאובחן אחרי גיל שישים, אבל יש מקרים של אבחנות התחלה המוקדמות שהיו צעירים כמו ארבעים.

ישנם שני סוגים של מחלת אלצהיימר שידועות כי הם מחלת אלצהיימר ספורדי והמשפחתית למחלת אלצהיימר.

חשבונות הסוג סדירים במשך כתשעים אחוזים מהמקרים. יכולים להיות מושפעים גברים ונשים המבוגרים בכל הגילים אך בדיקה ואבחנה נעשים רק לעתים נדירות לפני גיל ארבעים. אבחון מתרחש בדרך כלל באנשים מעל גיל 65 שנים, אבל זה יכול לקחת עד שנות עשרים למחלה להתפתח. רבים מהסימפטומים המוקדמים הם קטין והדרגתיים, אדם יכול להיות מחלת אלצהיימר במשך שנים רבות לפני שאובחן כראוי.

סוג המשפחה הוא נדיר והיא נגרמת על ידי מוטציה גנטית הנמצאת בחלק Geno או DNA של המשפחה והמבנה גנטי. גיל הופעת המחלה או מוקדמת הוא מוקדם יותר למחלת אלצהיימר ספורדי, עם תסמינים המופיעים כאשר האדם בגיל ארבעים או חמישים שלהם.

זוהי מחלה של המוח ומתחילה בקליפת המוח של המוח. זה מתואר על ידי מקצוע הרפואה כירידה איטית והדרגתית של יכולות הנפשיות של אדם. אנשים הסובלים מאלצהיימר לראות את העולם כמקום יותר ויותר זרים ובלבול ותסכול הופכים נפוצה יותר ככל שהמחלה מתקדמת. לכן, ככל שהמחלה מתקדמת, הוא הופך להיות קשה יותר לספק טיפול לנפגע ואפשרות בית האבות יכולה להיחשב. בטיחות היא שיקול ראשון במעלה ומתן טיפול בטוח יותר קשה כי תסמינים כמו אובדן זיכרון עלולים לסכן לא רק את שלומם של החולים, אלא גם למי שמנסים לטפל בהם. בשלבים מאוחר יותר, ייתכן שהוא מתכוון שהחולה חוזר לילד כמו מדינה, צריך להיות ארוחות האכילו והחלפת חיתולים כמו תינוק.

הסימפטומים של אלצהיימר כוללים זיכרון וריכוז ירודים , מצב הרוח והרגשת התפרצויות עצובות או חרדה, כעס בלי שום סיבה נראית לעין, יכול לבחור לבודד את בעיות תקשורת ויכול להיאבק כדי להשלים משפטים ולא מצליח למצוא את המילה הנכונה, להיות מרגש זהיר, האט זמני תגובה וקושי בתיאום מנוע מטרות תנועות. בשלבים מאוחר יותר, אפילו הליכה וטיפוח אינם אפשריות.

הסיבות אינן מובנהיות היטב, אבל כמה גורמי סיכון שזוהו כהיסטוריה משפחתית וגנטיקה. גורמים שאינם גנטיים אחרים כוללים DNA ומבנה גנטי של פרט אלא חל הכרה מינימאלית של גורמי סיכון שקיימים באזורים אלה. חוקר גם בודק את ההשפעות של דיאטה ופעילות גופנית כדי להפחית את הסיכון לחלות במחלה זו. המחקר נערך ומחקרים על מחסור בויטמינים, כגון ויטמין ממושך, ג ופערי דואר ואיך זה יכול לשחק תפקיד בהתפתחות זו ומחלות ניווניות נפשיות אחרות.

זה יכול להיות טיפול קורע לב של סבל אחד אהב ממחלה זו. ככל שהמחלה מתקדמת, הם מאבדים גם את תפקוד זיכרון לטווח הקצר וארוך ואתה יכול או אחרים הנמצאים בקרבת מקום להכרה בהם. גם זה חייב להיות מפחיד ומתסכל עבור חולים שלא מבינים מה קורה סביבם וכל מי שהם באים במגע עם אדם זר, זה חייב להיות קיום בודד מאוד.

ישנם אתרים רבים של אגודת האלצהיימר באינטרנט כדי לספק מידע נוסף על מה לעשות ואיך לקבל עזרה לטיפול במחלת אלצהיימר . ארגונים אלה מספקים מידע ושירותים יכולים להתייחס לא רק כדי לעזור לאדם שסובל מהמחלה, אלא גם בני משפחה קרובים שעשויים להיות מעורב לקורבן.

ישנם טיפולים רבים זמינים וזה יהיה הכי טוב כדי לדון עם הרופא שלך. ישנן תרופות להאט את ההתקדמות של מחלה והם ידועים כיעילים יותר, מוקדם יותר הם התחילו.

עד שיש יותר מחקר על הסיבות וטיפולים יעילים ותרופות אפשריות מחלה זו נשארת מזוהות. הדרך יש לנו שליטה על זה ובעיות בריאות רבות אחרות היחידה היא לראות את הרופא שלנו באופן קבוע כדי לפקח על הבריאות שלנו וזה תמיד הכי טוב להתייעץ עם הרופא שלך אם אתה חושד שיש לך את הסימפטומים של אלצהיימר.

 

פורסם בקטגוריה דמנציה, חוות דעת פסיכיאטרית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.