איך היא הזדמנות פסיכיאטר משפטית במקרי מעצר?

פסיכיאטר הוא לעתים קרובות ביקש לבצע הערכה לגבי משמורת בנקודות שונות בתהליך של גירושין. הוא או היא יכולה להיות גם התבקשה לייעץ לסיור פעמים ולקבוע את הצורך בטיפול פסיכיאטרי לבני משפחה להתמודד עם המצב המלחיץ של גירושין או פרידה. הסטנדרטי של "טוב הילד" הוא הקו המנחה העיקרי בכל המצבים של משמורת. לכן, כדי לקבוע את האינטרסים של הילד, הרבה מההערכה כרוכה פסיכיאטר משפטי סדרה של ראיונות עם חברים שונים של המשפחה והילד עצמו. הרופא יכול גם לבקר את הילד בבית או בבית הספר.

הפסיכיאטר המשפטי בדרך כלל מארגן מסקנות והמלצות למשמורת בדו"ח נכתב. יכולים להיות גם בשם זה כדי להעיד אם יש הליכים בבית משפט או לפגוש אפוטרופוס במידת צורך. בגלל חינוך ומומחיות משפטית ורפואית של הפסיכיאטר, תמיד יש מודעות לכך שמה שכתוב בדו"ח הוא לא סודי ויכול לשמש כראיה בבית משפט או בהערכה המשפטית.

אולי יש נסיבות מקלות במהלך דיוני מעצר שיחייבו פסיכיאטר משפטי. נסיבות אלה עשויות לכלול קביעת משמורת משותפת, משמורת אב (הרבה פחות נפוצה מאשר משמורתה של האם), הומואים ולסביות הורים, נפשי הורה חולה, סבא וסבתא, וטענות של התעללות או הזנחה וחטיפת הורים.

פסיכיאטר משפטי חייב להיות בעל ידע מעמיק של אמות מידה משפטיות בהערכות ילד של ילדים וידע להשלכות של העניין הסטנדרטי. בנוסף, יש שיקולים משפטיים במעצר, כגון היכולת של סוגי הורות ההורים של הסדרי טיפול בילדים, והנטייה המינית של הורים שלהפריד.

תהליך ההערכה של משמורת עצמו מעיד על הסכמה, הערכה של orchildren של הילדים (כולל תצפית ישירה), מבחנים פסיכולוגיים, העוסק ב מידע לצדדים שלישיים, וכתיבת דוחות ומתן עדות בבית המשפט.

בנוסף להכשרתו הרפואית ומומחיות בתיקים משפטיים, הפסיכיאטר המשפטי חייב להיות הבנה עמוקה של תחומי מחקר הקשורים להערכה של הטיפול בילדים ובקבלת החלטות ; ידע של תיאורית ההתקשרות, והתפתחות ילד והורות בהתפתחות ילד (שימושי במיוחד למקרים של ילדים צעירים). יש לה השפעה עצומה של גירושין על ההסתגלות הפסיכולוגית וחברתית של הילד, הפסיכיאטר המשפטי חייב לשקול.

יש שאלות, הפסיכיאטר חייב לעמוד לפני, במהלך ואחרי הליכי הגירושים. אלה כוללים את ההשפעה על הילד ונושאי סכסוך משפחתי לפני ואחרי גירושין-הוריים של הורות לאחר גירושין ומשמורת בלעדית / משמורת משותפת וגישה להורה שאינו משמורן.

נושאים מיוחדים כוללים טענות על אלימות מינית ופיזית בהגדרות טיפול בילדים, ניכור הורי ונושאי יישוב מחדש. אם יש לי אחד הורים או שניהם בעיות חומר התעללות ו / או מחלת נפש, הפסיכיאטר חייב להעריך את ההשפעה בקביעת משמורת.

בגלל מגוון נושאים והרמות של מורכבות במקרי משמורת, פסיכיאטר משפטי עשוי להיות בעל ערך כדי לקבל את התוצאה כהוגנת לכל הצדדים הנוגעים בדבר במקרים של טיפול בילדים.

סטיבן קלי הוא יזם וסופר עצמאי. הקפד לבדוק באתר המומחה המשפטי למאמרים נוספים גדולים כמו זה.

פורסם בקטגוריה פסיכיאטר, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.