ביקורת ספרים: הצלב ופסיכיאטר

הצלב של טרי L דורן ופסיכיאטר פוסק של מגיפה מודרנית הוא חייב לקרוא לכולם, במיוחד אלה שקרובים לאנשים שיש להם הפרעות פסיכיאטריות. לאורך כל הטקסט, המחבר מציין כי האנשים האלה לא צריכים להיות מחויבים לסטיגמה ותווית. במקום זאת, דורן קובע כי כל החולים הפסיכיאטריים ובני משפחותיהם מבקשים: מקווים. לעתים קרובות, להיות מסוגל לראות אור בקצה המנהרה הוא מספיק כדי לשמור על הפרט דוחף לחזרה למצב נורמלי. דורן מאוד תומך את המושג הזה, והוא בתוקף מאמין שהכנסייה והאמונה באופן כללי יכולים לעזור לחולים לחזור לחיים נורמלים.

מה קובע מלבד טקסטים הושטת פסיכיאטרית אחרים הספר הזה הוא שמידע לא עושה מדריכי אלף עמודים. במקום זאת, הספר הזה שואב בעיקר מהחוויות של חיים אמיתיים טרי דורן. מעבר שחושף במיוחד של עמדת דורן קובע "מחלת הנפש הפכה הצרעת של הגיל. סטיגמה ובורות נבנו קיר שמונע רבים של פצועים האלה לא רחוקים ממקובלים מבחינה חברתית ".

נתון מדהים דורן חשף בהקדמתו שיש קרוב של 300 000 צרכני בריאות נפש במדינת וושינגטון לבד, לפי החלוקה של מדינת בריאות ושירותי אנוש של וושינגטון, עם זאת, יש כנראה פעמיים מספר שזקוק לבריאות נפש אשר באו צעד קדימה בגלל הסטיגמה של להיות מנודה. לכן, המחבר עומד על כך שבני המשפחה וקרובי משפחה לא מזלזלים בחולי נפש, כי הם כבר בדיכאון ולאבד את הקשר עם חברים משפחה וחברה בכלל. בריחה לא לצלול לתוך מאגר עמוק וכהה יותר של ייאוש.

בסופו של הצלב והפסיכיאטר הוא סיפור על אדם שמאבד אותו עסק, אשתו הפכה לחסרי בית, ונופלת לתוך תבנית ספירלה של דיכאון. זהו סיפורו של עבר כואב, שגדלו ברחובות של מיניאפוליס, ושכותרתו חולה נפש מגיל צעיר.

יותר מכל דבר אחר, דורן ממלא בשלמות את התפקיד של משחרר לחולים עם מחלת נפש, באופן ברור המפרט את הנחת היסוד: חולי בריאות נפש רוצים לקוות, שטפל ו הבין. הם רוצים להיות מאומתים; יש להם ערך. טרי ל דורן, כמחבר של הצלב ופסיכיאטר, הוא עורך הדין שלהם. לכל מי שאי פעם תהו על גורלם של חולים שחולים נפש, בני משפחותיהם, שאלותיהם ולא נראים רחוק. הספר הנפלא הזה הוא הנושא רגיש בגילוי לב ובכבוד.

רוצה לדעת יותר על תקווה והתאוששות, ואז לראות את ספרו של טרי L דורן על מוגבלויות פסיכיאטריות.


קשור פריטי פסיכיאטר

פורסם בקטגוריה פסיכיאטר, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.