ביקורת ספרים – "Going לחתיכות בלי מתפרק – מבט בודהיסטי על שלמות"

ד"ר מרק אפשטיין.

Going לחתיכות בלי מתפרקת הוא ספר מעולה באמת על חלק מההבדלים החשובים בין בודהיסטים הפסיכולוגיה המערבית. ד"ר מארק אפשטיין הוא פסיכיאטר בפועל פרטיים מודט לטווח ארוך ותלמידו של Buddhadharma. הידע והניסיון ישיר הנרחבים שלו, הוא ארוגים בצורה מבריקה יחד חכם שבשני העולמים:. בודהיזם ופסיכותרפיה המערבי

בפרט, אפשטיין מתנגד הדגש המערבי על אינדיבידואציה, הפרדה והצורך לבנות אגו חזק עם תורת הבודהיזם על איך הבנייה, טבוע, עצמם נפרדים ועצמאיים הוא המקור העיקרי של סבל אנושי. הוא מספק אחד ההסברים הטובים ביותר ששמעתי על איך אנחנו יכולים לעבוד במקביל עם אמיתות מוחלטות, בודהיסטים לכבד קשה הזה, אך מאוד חשוב בתחום ההבנה מי אנחנו רוצים להיות בעולם.

בעיקרו של דבר, הוא מביא את "האמת" של ארעיות, תלות הדדית ולא ניתק את עצמם מהותיים או גופים והבנה מעל לכאורה היפך, זהויות תוצר חברתי ונפרדות חזק, אגו להעריך. הוא קובע כי זה לא כל כך הרבה, שאלה של "להיות מישהו לפני שנוכל להיות כל אחד," כעניין של ראיית התלות ההדדית של להיות "מישהו ואדם. תפיסות אלה שני של עצמנו ניזונים אחד מהשני, ולא אחד להצליח אחר. זה כאילו אנחנו צריכים לראות מסביב לקצה ללמוד מבחינתנו זהות מובחנת כדי ראייה רחבה יותר של תלות הדדית, שינוי מתמיד וחוסר עקביות. זה מראה עד כמה אושר לא בא מתוך תחושה מוצקה וחזקה של עצמי עודד מסורתי בפסיכותרפיה מערבית.

לכל אורך הספר היקר הזה, הומוריסטי וארצי, חמלה והאהבה של אפשטיין אדם האחר, הוא מבקש להבין ולעזור כפסיכיאטר זורח הדרך. כדי להמחיש את הבנתו של מתי להתחלק כאשר לערבב את המושגים הפסיכותרפויטי המערבי תפיסות בודהיסטיות המפתח, היא שואבת על תיאורי מקרה, חוויה ישירה שלו עצמו מתאר את ילדותו, דרך שנות העשרים לחייו, כשגילה את תורתו ושיטות בודהיסטיות, עד עצם היום הזה. לדוגמא, זה מאתגר את הרעיון הפסיכואנליטי המערבי של "להתכה עיקרית", או היתוך, של אמא והילד מדגיש עד כמה דעת רווחת הזאת, מסר קשורה עם הסכנות של רגרסיה בחזרה למצב הזה המוצא המשוער, מנעו מאיתנו ולקדם "יכולת מרשימה לפזר" את האגו (לנטוש גבולותיה להפריד) בעבודה יצירתית, המחזה, הקליטה בכיוון או אהבה וסקס .

שיחותיו של הדרישות האינטימיות וחיבור שלנו במיומנות ובחמלה המעורבבות עם השתקפויות על היתרונות של להרפות מגמות לשליטתנו ובהסתמך יותר מדי על המוח של מחשבה התנהגויות תגובתי. כי זה מושך כל כך מניסיון אישי ורעיונות, הוא מסוגל להפוך מושגים קשים בשפה זו יכולה להיות מובנת ויישמה בחייו ותרגול של אחד.

לדוגמה, הוא חולק איתנו איך, במהלך נסיגה, הוא עבד עם התחושה החזקה של אכזבה שהתעוררה כתגובת הליקויים הנתפסים של מערכות הפנסיה. הוא ציין כי הסנטימנט היה מוגזם והפך משמעות habitualised ולכן עצב מאוד מוכר. הוא נחשב אז הדרישה של ילד שטח חזק בטוח, בדרך כלל שמספק תמיכת הנוכחות בלתי מותנית של האמא שלי שבהן כדי להכיל פגוע ומאוכזב, וראה איך הוא חסר כי השיג פיתוח. עם תמיכה של המורה לפרוש, הוא שיתף כיצד נודע לו מרחב דומה בשמירת הביטחון עכשיו הובטח באמצעות מדיטציה הצליח להשתמש בשטח הזה לקבל באופן מלא לראות את הטבע הארעי של העצב הרגיש. לכן, הוא למד "מה הבודהיזם מלמד שוב ושוב: תחושות קשות הסרת לוט לא לגרום להם להיעלם, אבל מאפשרות לנו לתרגל סובלנות והבנה עם כל הווייתנו … זה לא רק האמא צריכה להשתחרר לשלמות. זהו. ".

סגנון הכתיבה שלו הוא חם וארצי, מלא בסיפורים ואהבה מוחשית. זה נותן לנו את הביטחון להאמין שגם אנחנו יכולים להגביר את האושר שלנו על ידי "ללכת לחתיכות בלי מתפרק."

אני מאוד ממליץ על הספר הזה לכל מי שמעוניין באמצעות תפיסות בודהיסטיות לשפר את חייהם בעת היותו מדריך מצוין פסיכותרפיסטים מעוניינים הבנה ושילוב תפיסות בודהיסטיות בעבודה הטיפולית שלהם.

——————————————————————————————————
ד"ר ג'קי דודס PhD (http://eastwestwisdoms.com)

קשורים פריטים פסיכיאטרים

פורסם בקטגוריה פסיכיאטר, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.