במחקר של מחלת אלצהיימר

כפי שהונח על ידי דייויס ואח '(2011), מחלת אלצהיימר נפוץ מאוד לסיבוכים בריאותיים המשפיעים האנושות, בימים האחרונים. מחלה זו היא הסוג הנפוץ ביותר של דימנציה, כך היא מחלה ניוונית חשוכת מרפא וסופנית. אלואיס אלצהיימר היה נוירופתולוג ופסיכיאטר הראשון שתיאר את המחלה בשנת 1906. מחלת אלצהיימר מאובחנת בדרך כלל אצל אנשים מבוגרים בני 65 ומעלה; אם כי מעטים המקרים דווחו של אנשים בגילאים צעירים יותר. השכיחות של המחלה היא גבוהה מאוד בזירה העולמית, כך שיותר מ 26.6 מיליון בני אדם סובלים מסיבוכים. מצד השני, סוג סוכרת 2 הוא סיבוך מטבולים מתואר על ידי רמות סוכר גבוהות בדם. בניגוד למחלת אלצהיימר, סוכרת מסוג 2 היא משותפת לקבוצת גיל רחבה יותר (קאוול, 2008). מאמר זה עמוק תדון ולנתח מחלת אלצהיימר וסוכרת מסוג 2 (NIDDM).

אבחון ראשוני: מחלת אלצהיימר

מחלת אלצהיימר בדרך כלל מאובחן אצל אנשים 65 ומעלה גיל, אך מחקרים הוכיחו כי צעירים הם גם האיום של המחלה. האבחנה של מחלת אלצהיימר כרוכה קריטריונים שונים. המחלה מאובחנת קליני על ידי השימוש בהיסטוריה של החולה, תצפית קלינית, ואת ההיסטוריה של הערבות של ההורים. במקרה זה, תכונות ומצבים נוירו-פסיכולוגיים ונוירולוגיים נחשבים בהערכת נוכחות של המחלה (ואח Gears, 2011). בימינו, הטכנולוגיה היא לאימוץ נרחב באבחון של המחלה, כך מתקנים ושיטות מתוחכמות מאומצות. הדמיה בתהודה מגנטית והדמיה רפואית גם הם אימצו כדי לאבחן את המחלה. פוטון פליטת פוזיטרונים טומוגרפיה ממוחשבת תאומץ גם באבחון של המחלה. יתר על כן, טומוגרפיית פליטת פוזיטרונים היא גם קריטריון יעיל לאבחון של מחלת אלצהיימר. גישה זו מבטיחה אבחנה מדויקת של המחלה בכך שהיא תורמת הדרת סוגים אחרים של דמנציה או מחלת מוח (ואח Gears, 2011).

הקריטריונים לאבחון של המחלה על מנת להבטיח את התחזית של מבשר צעדי התנאים האמיתיים של מחלת אלצהיימר. מנקודת מבט אחר, הערכת התפקוד אינטלקטואלי משמשת גם כדי לקבוע את מצב המחלה. ירידת ערך פרוגרסיבי של תפקודים קוגניטיביים נחשב כראוי באבחון של נוכחות של המחלה. חשוב לציין כי בדיקות מעבדה אינן משמשות לקביעת נוכחות של מחלת אלצהיימר. כפי שמוצג על ידי דייויס ואח '(2011). מבחנים נוירו-עוזר לספק מידע מדויק של המחלה לאורך לעזור להעריך מדדים של קורסים ואת התגובה לטיפול. יתר על כן, פוסט מורטם נהלים גם לעזור במתן מידע דיוק גבוהה ביחס למצב של המחלה (ואח 'דייויס, 2011).

סימנים ותסמינים

ליקויים פונקציונליים קוגניטיבית הם היסודות העמוקים ביותר של מחלת אלצהיימר. במקרה זה, חולה להראות שינויים הדרגתיים בתפקוד הקוגניטיבי. כמה סימנים ותסמינים של המחלה הנם כדלקמן.

-difficulties בביצוע משימות נפוצות, כגון הכנת ארוחה, את השימוש במכשירים פשוטים בית אחיזה בקרב משימות פשוטות אחרות.

– אובדן זיכרון המשפיע מיומנויות עבודה מוכרות. במקרה זה, התדירות שוכח דברים עליות פשוט הקורבן. החולה גם הופך להיות כל כך מבולבל שהוא / היא לא יכולה להתרכז בתרגיל חובותיו.

– הקורבנות של מחלת אלצהיימר גם להראות קשיים באמצעות השפה. אנשים עם המחלה להראות קושי נורמלי באמצעות עולמות או משפטים פשוטים. במקרה זה, רמת בקיאות ביטוי בעל פה ובכתב פוחתת משמעותית.

-Disorientation למקום ומזמן הוא גם סימפטום של מחלת אלצהיימר. קורבנות של מחלה זו יש חוסר התמצאות יוצא דופן דברים מוכרים מאוד כמו, בדרך חזרה, ברחובות או בעת ובעונה אחת.

– מחלת האלצהיימר מאופיינת גם על ידי פסד של קבלת החלטות טובה. זו באה לידי ביטוי דרך בגדים הולמים או פזרנות בלתי רגילה.

-. הקורבנות של מחלת אלצהיימר גם יש בעיות בחשיבה מופשטת, כך הפסד של הבנת הקורבן של השימוש ומשמעות של מספרים

סימנים ותסמינים אחרים של מחלת אלצהיימר כוללת: תנופה דרסטי במצב רוח, הסחת דעת של דברים, לשנות את האישיות מהירה, אובדן דרסטית של ריבית, יותר שעות שינה, וחוסר היוזמה. et al דייויס (2011) העריך כי חולה עלול לא צריך את כל באחד מהסימנים שצוינו לעיל, אבל שניים או שלושה של האות מעל הנוכחות של המחלה.

Pathophysiolgy / אטיולוגיה

אובדן הסינפסות נוירונים בקליפת המוח הם המאפיינים העיקריים של מחלת אלצהיימר. זה מוביל אטרופיה משמעותית של האזורים השונים שנפגעו במחלה. כמה תרחישים אלה כוללים ניוון של אונת הורי האונה הטמפורלית. בנוסף, רכס החגורה ואת קליפת המוח הקדמית מושפעים גם על ידי המחלה (ואח Gears, 2011). השימוש טומוגרפיה ממוחשבת פליטת פוטונים ואת המיקום הדמיה ידי תהודה מגנטית הראו ירידה משמעותית בגודל של אזורי מוח ספציפיים. זה בדרך כלל בא לידי ביטוי על ידי הקורבנות אשר הגדיל את מעמדם של המחלה. סבכים נוירו-פיברילריים ושלטי עמילואיד נראים גם במוחם של הקורבנות. זה נעשה בדרך כלל באמצעות מיקרוסקופ כדי לקבוע את המצב של המוח של אלה שנפגעו. מעניין לציין כי הסבכים הם תופעה שכיחה בקרב הקשישים, למרות קורבנות של מחלת אלצהיימר יש מספר גדול יותר של אותם. סבכי אלה נצברים בדרך כלל באזורי מוח ספציפיים כגון האונה הטמפורלית. בנוסף, גופיפי לוי הם גם תופעה חשובה victis של מחלת אלצהיימר (ואח Gears, 2011).

מחלת אלצהיימר מתאפיינת ירידת ערך מהירה ויוצאת דופן של זיכרון עם פונקציות קוגניטיביות אחרות. מחלת האלצהיימר היא שנתרמה על ידי צבירה נורמלית ואת הייצור של פפטיד בטא עמילואיד. ההצטברות של פפטידים עמילואיד מפעילה ניוון עצבי. מצד שני, הצטברות של סיבי עמילואיד להפריע סידן של התא וגורם מוות תאי (ואח Kukull, 2011). תאים אלה צוברים במיטוכונדריה שבו מעכבת את הפונקציות של אנזימים. זה משפיע על השימוש הרגיל של גלוקוז במוח, ובכך מוביל לליקויים קוגניטיביים. מצד שני, תהליכים דלקתיים אשר לגרום נזק לרקמות קשורה גם בהתפתחות מחלת אלצהיימר (ואח Kukull, 2011).

מספר טכניקות כדי להנחות את הערכת פגיעה קוגניטיבית עקב מחלת אלצהיימר הוקמו. בתור התחלה, במבחן מיני-נפשי הוא אחד המבחנים הנוירו-הפסיכולוגיים אמצו בהערכת מצב המחלה. בדיקת נוירולוגית תאומץ גם למתן דיוק גבוה תוצאות אמינות. הדבר נעשה בדרך כלל בשלבים הראשונים של המחלה (ואח 'דייויס, 2011). מנקודת מבט אחרת, הראיונות נערכו גם עם בני משפחה על מנת להעריך את הנוכחות של המחלה. מטפלים וחברי המשפחה הקרובה הם היכולת לספק מידע קיימא המסייע להעריך פונקציות הקוגניטיבי והמנטלי של הקורבן. ניתוח של הנוזל השדרתי דורג גם כסמן מטרה יעיל של מחלת אלצהיימר. במקרה זה, ניקור מותנה אומצה בהערכת ריכוז טאו חלבון פוספורילציה. גישה נוספת יעיל בקביעת מחלת האלצהיימר היא אימוץ בדיקות הנוזל השדרתי (ואח 'דייויס, 2011).

אבחון משניים: סוכרת סוג 2 (NIDDM)

סוכרת סוג 2 היא מחלה מטבולית המאופיינת ברמות גבוהות של גלוקוז בדם. מחלה זו סווגה כאחת הרוצח ורצוי המחלה גבוהה בימים אחרונים. בהקשר זה, הסיבוכים ארוכי הטווח של המחלה קשור סיבוכים רפואיים בסיכון גבוה כגון שבץ, התקף לב, אי ספיקת כליות ולכריתה. חלק מן התסמינים העיקריים של המחלה כולל הטלת שתן תכופה, רעב מוגבר, צמא מוגבר, ירידה במשקל ועייפות. בניגוד למחלת אלצהיימר, סוכרת סוג 2 היא נפוצה כמעט בכל קבוצות הגיל. הסיבות של המחלה קשורה בגורמים גנטיים, ואת אורח החיים. במקרה של בעיות אורח חיים של אכילה בריאה, פעילות גופנית, צריכת אלכוהול מתונה ועופרת התנזרות עישון שיעור נמוך יותר של המחלה. בנוסף, השמנת יתר קשורה גם עם המחלה, כך ש -55% מהאנשים הסובלים מהשמנת יתר עם המחלה (קאוול, 2008).


המחבר קשור למעלה איכות המחקר Papers. המחבר יעזור לך מסמכי חיפוש טובים יותר.

פורסם בקטגוריה פסיכיאטר, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.